مجله ی برترین های داخلی

۲ مطلب در آذر ۱۴۰۰ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

یکی از نیازهایی که فرزندان صغیر یا دیوانه دارند، قیم است که چه کسی می‌تواند قیومیت فرزند درستی باشد. از این رو بسیاری از فرزندان به علت کم کاری مادران برای خانواده، عنوان بچه طلاق را می‌گیرند. همچنین پدران در دادگاه به دنبال شرح مراحل طلاق از طرف مرد هستند که توسط وکلاء به وی گزارش داده شود.

چه کسانی را قیومیت می‌شمارند؟

اگر بخواهیم قیومیت فرزند را شرح دهیم بهتر است معنی کلمات را توصیف نماییم تا درک بهتری از این موضوع داشته باشیم، در لغت معنی قیم به معنای تکیه گاه و سرپرست می‌باشد و کسی را قیم می‌شمارند که سرپرست فرزند خردسال یا کوچک، دیوانه، غیر رشیده را بر عهده می‌گیرد و همچنین فرزند پدر یا جد پدری نداشته باشد. 

علاوه بر این اگر به شخص ارث یا اموالی رسیده باشد که توانایی مدیریت آن را نداشته باشد، دادستان، می‌تواند از جانب وی شخصی را انتخاب نماید تا قیم اموال و شخص شود تا مانع کلاهبرداری از اموال وی شود. 

چه شرایطی قیم باید داشته باشد؟

فردی که می‌خواهد قیومیت فرزند صغیر را بر عهده بگیرد، حتما می‌بایست مسلمان باشد و فردی که هر دینی جز مسلمانی را انتخاب نموده است نمی‌تواند قیم فرد مسلمان باشد.

قیم باید دارای خصوصیات رفتاری نظیر دانا، آگاه، بالغ و بصیر در امور باشد و همچین خوش اخلاق و مورد اطمینان باشد.

چه کسانی شایستگی قیم ندارند؟

کسانی که توسط فرد دیگری قیومیت شده‌اند، نمی‌توانند انتخاب مناسبی برای قیم باشند. همچنین افرادی که مرتکب جرمی شده‌اند و حکم آن از پیش تعیین شده باشد. نظیر تجاوز، کلاهبرداری، ورشکستگی ناشی از ناتوانی در امور مالی، اختلاس، سرقت، خیانت و مواردی از این قبیل را شامل می‌شود.

از دیگر مواردی که افراد نمی‌توانند قیم مناسبی باشند ، عبارت‌اند از:

 • فساد اخلاقی

 • ورشکستگی و عدم پرداخت بدهی

 • زنان بدون اجازه شوهر نمی‌توانند قیومیت فرزند را بر عهده بگیرند.

مراحل طلاق از طرف مرد

همانطور که می‌دانید، مرد هر هنگام که بخواهد می‌تواند از زوجین خود طلاق بگیرد، اما قانونگذاران، قوانین جدیدی را تصویب نموده‌اند که دیگر این مسائل صدق نمی‌کند و برای اینکه خطبه طلاق جاری شود، نیازمند مراحلی است که زوجین ملزوم به طی کردن آن می‌باشد. 

در این هنگام اگر پدر قادر نباشد تا فرزند را نگه دارد و همچنین فرزندان صغیر یا مجنون باشد باید توسط فرد دیگری به عنوان قیومیت فرزند نگهداری شود. 

مراحل طلاق از طرف مرد به شرح ذیل است:

 • در مرحله اول برای مراحل طلاق از طرف مرد، مرد باید به دفاتر قضایی مراجعه نماید و دادخواستی را برای تنظیم کند تا به دادگاه خانواده ارسال نماید.

 • در مرحله دوم زن و شوهر در دادگاه به داوری رجوع می‌کنند و همچنین زن و شوهر مکلفند تا یک شخص متاهل را که با شرایط لازم را داشته باشد، معرفی نمایند.

 • در صورتی که مرد بخواهد مراحل طلاق را طی نماید، موظف است تا تمامی حقوق زوج خود یعنی نفقه، مهریه و مواردی از این قبیل را پرداخت نماید.

 • montaer monta
 • ۰
 • ۰

یکی از اموذی که امروزه بین مشاغل مختلف (به خصوص پر خطر ) بسیار همه گیر شده است استفاده از لباس کار و کفش ایمنی برای افزایش امنیت اشخاص در هنگام کار است؛ به همین دلیل کارفرمایان مشاغلی مانند جوشکاری، صنعتی، ساختمان سازی و از این قبیل نیازمند خرید کفش ایمنی و خرید عمده لباس کار هستند.

البته خرید عمده لباس کار و کفش ایمنی به همین راحتی ها نمی باشد. بلکه یک کارفرما باید بتواند بهترین نوع جنس لباس کار و کفش را برای کارکنان خود انتخاب کند تا بتواند امنیت آن ها را تضمین کند. به همین دلیل ما در این مقاله از یونکس قصد داریم شما را در خرید کفش ایمنی استوک و خرید عمده لباس کار شما را راهنمایی کنیم.

خرید کفش ایمنی

کفش ایمنی کار

در این قسمت لازم است تا کمی هم در باب استفاده از کفش ایمنی و مزیت های آن در برابر چکمه اشاره شود. به صورت خلاصه باید گفت که اگر امکان انتخاب بین کفش ایمنی و چکمه وجود داشته باشد، ارجحیت با کفش ایمنی است.دلیل این امر نیز بسیار ساده و پیش پا افتاده است. راحتی دهر چه بیشتر کارگران در حین کار.

با این حال تمامی مشاورین hse بر این نکته اتفاق نظر دارند که کلافگی، خستگی و ناراحت بودن لباس‌های کار می‌شود که احتمال بروز حوادث کار به شدت افزایش یابد. بنابراین باید حتما در کنار مواردی که ذکر شد، راحتی کفش ایمنی هم محل اهمیت باشد. به همین دلیل، این موارد را نیز باید در انتخاب کفش ایمنی مورد توجه قرار داد.

 • عدم تعریق پا و امکان تهویه درون کفش

 • راحتی کفش روی پا

 • محافظت در برابر تاول خوردن میخچه زدن پا

خرید کفش ایمنی

حال باید بگوییم کفش و چکمه تنها برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. مثلا یکی از مصارف عمده در چکمه، استفاده در صنایع کشاورزی و باغبانی است. به همین دلیل تمامی فروشگاه‌های محصولات البسه حفاظتی و کار، کفش‌های مخصوص باغبانی را نیز ارائه می‌دهند.

اگر با مطالعه مسائل بالا نسبت خرید کفش ایمنی علاقه مند شده اید، از شما دعوت می‌کنیم تا برای مطالعه مطالب و مشاهده انواع کفش ایمنی و انواع قیمت خرید کفش ایمنی به مجله ایمنی یونکس نیز سر بزنید.

خرید عمده لباس کار

خرید عمده لباس کار

هزینه‌ای که فروشنده برای خرید لباس‌های کار از شما طلب می‌کند می‌تواند یک معیار مهم در انتخاب محصولات وی باشد. در حال حاضر هزینه‌ی متوسط برای یک دست لباس کار خارجی چیزی در حدود ۲۰ تا سی دلار آمریکاست. این مقدار برابر با حدود پانصد تا ششصد هزار تومان می‌شود. بهترین فروشنده‌‌ها باید قیمتی تا ۱۵ درصد زیر این مقدار را به شما پیشنهاد می‌کنند.

دقت داشته باشید که دریافت هزینه‌های کمتر از این مقدار یا تخفیفات غیرعادی، باید شما را به فکر فرو دارد. بنابراین پیش از عقد قرارداد خرید یا پرداخت وجه، باید از کیفیت محصولات، اطمینان حاصل کنید.

جمع بندی

در کشورهای گرمسیری مانند کشور ما، خرید عمده لباس کار تابستانی از اهمیت به خصوصی برخوردار است. چرا که در فصول گرم سال، کار با البسه‌ی ضخیم تقریبا غیرممکن است. به همین علت باید هنگام خرید، به این مورد نیز دقت کافی را مبذول داشت. 

فروشگاه اینترنتی لوازم ایمنی یونکس با بیش از ۱۵ سال سابقه در عرضه عمده‌ی البسه‌ی کار، کفش، چکمه، دستکش و مرکز فروش لباس کار در تهران و سایر استان ها، آماده است تا به شما در تمامی این مراحل، مشاوره لازم را ارائه دهد.

 • montaer monta