مجله ی برترین های داخلی

مجله ی برترین های داخلی

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۹ ثبت شده است

آزمون سراسری کنکور یکی از دشوارترین و در عین حال کلیدی ترین مرحله ها در دوران تحصیل است که همه افراد آن را روبرو می شوند. کنکور در واقع یک آزمون ورودی به دانشگاه است و برای داشتن یک آینده موفق باید در آن سربلند شوید. البته که راه های رسیدن به موفقیت تنها به کنکور و دانشگاه ختم نمی شود و می توانید حتی بدون تحصیل در دانشگاه ها نیز موفق باشید. اما برای افرادی که آرزوی شغل هایی مانند پزشکی، مهندسی و... را دارند می توان گفت کلید رسیدن به این دسته از رشته های پرطرفدار، موفقیت در کنکور است. برای آمادگی کنکور روش های بسیاری وجود دارد که از بارزترین آنها می توان به شرکت در آزمون های شبیه ساز کنکور اشاره کرد. در ادامه به بررسی این اقدام خواهیم پرداخت.

آزمون شبیه ساز کنکور

بهترین راه کسب رتبه عالی در کنکور

شما سالیان زیادی برای اینکه بتوانید در کنکور رتبه خوبی به دست بیاورید تلاش کرده اید. اما چرا برخی از افراد نمی توانند موفق شوند؟ یکی از عواملی که باعث عدم گرفتن نتیجه نامناسب در کنکور می شود وجود استرس در افراد است. استرس مانع تمرکز و عدم کارایی می شود و شما وقتتان را هدر خواهید داد. اما چاره چیست؟ بهترین روشی که قبل از کنکور می توانید انجام دهید تا استرس سر جلسه کنکور را مدیریت کنید استفاده از شبیه ساز کنکور است. 

طبق گفته افراد موفق در کنکور، استفاده از شبیه ساز کنکور بهترین راه برای سربلندی و کسب رتبه های برتر در این آزمون می باشد.

شبیه ساز کنکور

آشنایی با شبیه ساز کنکور

شبیه ساز کنکور در واقع نوعی آزمون آنلاین است که شما می توانید با کمک آن چند مرتبه کنکور دهید و با نمونه سوالات آشنا شوید. می توانید مدیریت کردن زمان را یاد بگیرید و سر جلسه کنکور واقعی از آن استفاده کنید.  

تمام مدرسان کنکور میگویند تست زنی دارای تکنیک است و اگر بتوانید از تکنیک ها به درستی استفاده کنید می توانید نتیجه عالی در کنکور به دست آورید. این تکنیک ها در کلاس های کنکور به شما آموزش داده می شود. اگر بخواهید این تکنیک ها را برای بار اول در جلسه کنکور آزمایش کنید باید بگوییم که با نتیجه خوب خداحافظی کنید. چرا که باید این کار را از قبل امتحان می کردید. این تکنیک ها را می توانید با کمک شبیه ساز کنکور پیاده کنید و چالش هایی که هنگام استفاده از آن ها مواجه می شوید را تجربه کنید

یکی از حسن های قابل توجه آزمون های شبیه ساز کنکور دارد این است که شما با نمونه سوالات متداول در آزمون کنکور آشنا می شوید و در صورتی که جواب تستی را نادرست زده باشید می توانید بعد از اتمام زمان امتحان، جواب درست آن را ببینید. به این ترتیب آشنایی کاملی با کنکور پیدا خواهید کرد که تاثیر بسیاری در کاهش استرس دارد.

استفاده از شبیه ساز کنکور می تواند در موفقیت نهایی شما بسیار تاثیر گذار باشد. حال سوالی که وجود دارد این است که بهترین آزمون شبیه ساز کنکور را از کجا پیدا کنیم؟ 

 

 

 

 

 

روزانه آزمون های زیادی در مدارس، دانشگاه ها، سازمان ها و... به منظور ارزیابی محصلین ، کارکنان و یا دانش تخصصی متخصصان هر حوزه جهت ارتقاء و یا دریافت مدرک تخصصی شان برگزار می شود.

همانطور که میدانید طراحی سوال امری وقت گیر است و اگر قرار باشد که برای هر آزمون در هر حوزه ای از ابتدا روی طراحی سوال فکر و سوالات جدیدی طراحی شود وقت زیادی گرفته می شود. این در حالی است که روی سوالات آزمون های تخصصی اغلب زمینه ها مثل کنکور سال های زیادی کار شده و میتوان گفت تقریباً تمام سوالات ممکن از مطالب مورد مطالعه در این حوزه طراحی می شود.

امروزه با گسترش تکنولوژی و پیشرفت دنیای دیجیتال، با طراحی بانک سوال به راحتی می توان از حجم سوالاتی که تا به امروز طراحی شده بهترین استفاده را کرد.

 

کاربردهای بانک سوال

به عنوان مثال شما می توانید نمونه هایی از بانک سوال را در منابعی که برای آزمون های استخدامی بانک ها و یا موسسات دولتی معرفی می شوند مطالعه کنید. این منابع شامل تمام سوالاتی است که در آزمون های استخدامی آنسازمان مربوطه وجود داشته است. وجود بانک سوال هم به طراحان در طراحی سوال و هم به داوطلبان آزمونهای ورودی کمک می کند تا با انواع سوالات احتمالی آشنا شوند و برای آزمون آماده تر حاضر شوند.

دبیران مدارس و آموزشگاه های علمی می توانند با استفاده از بانک سوالات، آزمون های تستی و تشریحی از دروس مختلف ایجاد کنند. چرا که بانک های سوال مخصوص این موسسات و بویژه بانک های سوالی که بصورت نرم افزاری در آمده اند امکان ایجاد، مدیریت، دسته بندی و به اشتراک گذاری انواع سوالات  را فراهم می کند.

هم چنین بهتر است همه ی کسانی که بطور مدام برای افراد دیگر آزمونی برگزار می کنند و یا سوال طراحی می کنند از دبیران دوره های ابتدایی گرفته تا اساتید دانشگاه ها و مراکز برگزاری آزمون، برای خود آرشیوی از سوالات که آنها را به مرور و در سال های متوالی جمع آوری کرده اند، داشته باشند.

ویژگی منحصر به فرد بانک سوال

یک آزمون استاندارد، آزمونی است که سوال های آن ترکیبی از سوالات آسان و دشوار، و همچنین ترکیبی از سوالات طراحان و منابع متفاوت و همچنین مشخصه های دیگر از قبیل پایایی و روایی بودن سوال و غیره باشد. 

مشخصاً این کار، کار مشکلی است و شاید طراحی سوال از ابتدا کار آسان تری باشد تا اینکه طراح بخواهد تمام سوالات بانک سوال موجود را بررسی کند، ویژگی های سختی و دشواری، یا منبع و طراح سوال را بررسی کند و سپس انتخاب کند که آیا از آن سوال در آزمون استفاده کند یا خیر. اینجاست که نیاز به استفاده بهتر و کامل تر از تکنولوژی اطلاعات خود را نشان می دهد. یک نرم افزار یکپارچه مدیریت سوال می تواند تمام فیلتر ها را برای مستندات حفظ کند و آن را نشان د هد.

 

 هدف از تولید نرم افزارهای بانک سوال برداشتن محدودیت در تعداد سوالات، تعداد گزینه‌ها، تعداد گزینه‌های درست، نوع سوال از نظر چند گزینه‌ای، پاسخ کوتاه، تشریحی و …، پیوست‌های لازم مانند تصویر یا صدا، متن‌های مختلف مانند انگلیسی، فارسی یا تایپ فرمول، که بتواند به شکل منظم طبقه‌بندی شده و به آسانی قابل بازیابی و استفاده مجدد به شکل تصادفی و انتخابی باشد، است.

معمولاً این نرم افزارها امکان تعریف تمامی ویژگی‌های لازم را برای تک تک سوالات مانند درجه سختی و آسانی، لوازم لازم برای پاسخگویی (ماشین حساب و …)، نام طراح سوال، منبع درسی که سوال از آن طراحی شده، تاریخ طراحی، تاریخ ویرایش و اینکه سوال توسط چه کسی تغییر داده شده است، فراهم می‌کند. موتور جستجوی این نرم افزار امکان جستجوی سوالات را برحسب تمامی ویژگی‌های ذکر شده برای هر سوال، فراهم می‌کند.